Subscribe to our RSS Feeds

Tor Browser Video İzleme Ve İDM Entegrasyonu

1 Comments »
Tor Browser
Merhaba arkadaşlar.Daha önce yasaklı sitelere başka hiç bir şey yapmadan girebilen ve İnternet'te iz bırakmadan dolaşabileceğiniz Tor Browser'ı anlatmıştık.Bu yazıda ise Tor Browser ile yasaklı sitelerde video izlemeyi ve İnternet Download Manager ile videoların nasıl indirileceğini yani entegrasyonunu anlatalım.Tor Browser ile ilgili tüm detayları ve eski yazıyı burada bulabilirsiniz.
Flash Player'ı Etkinleştirme
Tor Browser Flash Player
Tor Browser kullanıyorsanız yasaklı sitelerdeki ve yasaklı olmayan sitelerdeki yani tüm sitelerdeki videoların izlenmediğini fark etmişsinizdir.Bunun nedeni Tor Browser'ın Mozilla üzerine inşa edilmiş ve Flash Player'ın varsayılan olarak "Disable" yani kapalı durumda olmasıdır.Öncelikle bunu etkinleştirmek gerekiyor.Bunu için tarayıcı açık iken yukarıdaki Tor browser yazsını tıklayıp
Tor Browser Flash Player
 "Add-ons"a girin."Plugins" bölümündeki Flash player'ı "enable" durumuna getirin.Hepsi bu kadar.
İnternet Download Manager Entegrasyonu 
Tor Browser İDM
Artık video izleyebiliyoruz.Peki nasıl video indirebiliriz ? Bunu yapmak için İnternet download manager ile entegre etmemiz gerekiyor.Öncelikle şuradaki eklentiyi indirin.Yine Add-Ons Manager bölümünde "Extensions"a gelin. "İnstall Add-on from file"a tıklayarak indirdiğiniz eklentiyi bilgisayardan seçip yükleyin.
Tor Browser İDM
Yüklemeden sonra İdm üzerinde de bir takım ayarlar yapmamız gerekiyor.Bunun için İdm üzerinde seçeneklere girin.
Tor Browser İDM
Genel sekmesinde "Tarayıcı Ekle" tuşunu kullanarak Tor Browser'ın .exe dosyasını gösterin.
Tor Browser İDM

Hepsi bu kadar.Artık İdm ile video indirebilirsiniz.Hemde yasaklı sitelerden.Umarım yararlı bir yazı olmuştur.İyi bloglar.
06:13

1 Response to " Tor Browser Video İzleme Ve İDM Entegrasyonu "

Emrah Altan Says :
10 Aralık 2015 01:33

cok güzel ve uygulanabilir anlatim tsk.ler

Yorum Gönder

 
Haxballda İşe Yarayacak Taktikler ve İpuçları